Y Giriş Yap


Kod Ninjaları şu an beta aşamasında. Her geçen gün birbirinden güzel özelliklerin yayına alındığına şahit olacağınız bu süreçte eleştiri,soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşmanız bizim için çok önemli. FacebookE-posta

Beta kullanıcısı olmak için başvuru yaptıysanız,çok yakında bir davet kodu alacaksınız.iframe içindeki linke javascript ekleme


0
Kolay gelsin https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_VRG_LVH sayfasını projede ifarame içinde gösterdim ama bu ifarame içindeki alanları kendi sayfamdaki alanlarla doldurmam gerekiyor fakat alanlara erişemiyorum.Javascript injection denedim o da olmadı fikri olan var mı?
javascriptjquery
1 yıl önce
ninja kullanıcıSinan (0)
sordu.
1
Selamlar,

iframe içindeki her hangi bir değişkenin içeriğini değiştirmek almak ya da tanımlamak için contentWindow kullanabilirsin. Bunun için çağıracağın iframe içerisine bir fonksiyon oluşturman gerekli.

örneğin çağırmış olduğun iframe x.html olsun.

<iframe src="x.html" id="reqiframe"></iframe> bu iframe e bir "id" atayarak işlem gerçekleştirelim.

sayfa load olduğunda iframe içerisinde işlem yapacağın javascript satırı

document.getElementById('reqiframe').contentWindow.cagir();

burada ki cagir() fonksiyonu x.html içerisinde değiştirmek istediğin değişkenleri elemanları yada diğer objeleri işleyeceğin yer.

javascript kodlarında x.html içerisinde ki her hangi bir değeri alıp değiştirebilirsin.

0
öncelikle teşekkür ederim.Gelir idaresi başkanlığının bir sayfasını kullanmam gerekiyordu.Fakat uğraşlarım sonucu gib'in bu sayfasına dışardan javascript injection'a veya başka herhangi bir müdahaleye izin vermediğini anladım.

Cevap Yaz:
(Bu kısmı sadece aklınızda bir çözüm varsa kullanın.)
(Kod Önizle kodlarınızı kod adresindeki id'yi kullanarak %%150%% formatında ekleyebilirsiniz. Bu şekilde eklenen kodların sağ üst köşesinde "Düzenle/Önizle" seçeneği çıkar.

Giriş Yap


Koddostu Ekip Üyeleri Arıyor! Tıkla Başvur!